Global Challenge – The Fresh Connection 2017

Polski finał Global Challenge 2017. Drużyna Bell PPHU Mistrzem Polski w zawodach Global Challenge – The Fresh Connection 2017.

Global Challenge to międzynarodowe zawody zarządzania łańcuchem dostaw. Innowacyjna symulacja angażuje uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection), produkującym soki owocowe.

Przedstawiciele firmy Bell PPHU w składzie: Bartosz Woliński, Piotr Kosakowski, Krzysztof Świaniewicz, Paweł Grabowski

Po 3 rundach drugiego etapu zawodów okazali się najlepsi spośród 21 drużyn z naszego kraju i zdobyli tytuł Mistrza Polski. Osiągnięty przez naszą drużynę wynik – ROI (wskaźnik rentowności stosowany w celu zmierzenia efektywności działania przedsiębiorstwa) na poziomie 48,01% jest równocześnie najlepszym wśród wszystkich 300 drużyn z całego świata biorących udział w zawodach! Co warto podkreślić, dla reprezentantów firmy Bell PPHU jest to debiutancki udział w zawodach.

Drugie miejsce zajęli pracownicy firmy Nexteer Automotive z wynikiem 24,30% ROI, co daje 8. wynik na świecie. Natomiast drużyna PepsiCo Frito Lay zajęła trzecie miejsce na podium z wynikiem 15,63% ROI (co jest 16. wynikiem na świecie).

Zwycięstwo oznacza przejście do światowego finału i rywalizację o tytuł Mistrza Świata z najlepszymi z całego globu. 28 września areną tych zmagań będzie Lizbona. Nagroda dla zwycięskiej drużyny całych zawodów to bezpłatny tygodniowy kurs Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA.