Marka Bell HYPOAllergenic Partnerem I edycji Festiwalu Kręgi

wrzesień 2020

Festiwal Kręgi – tworzony przez kobiety dla kobiet – to idea, która zrodziła się z powszechnej potrzeby zwolnienia, zrobienia przestrzeni i znalezienia czasu dla siebie i bliskich oraz uhonorowania swojej tożsamości w towarzystwie ludzi o podobnych wartościach.

Twórczynie festiwalu postanowiły skupić się na temacie czułości, bo to właśnie jej najbardziej potrzebujemy w tych ciężkich czasach.

Podobno ludzie okazujący sobie czułość, ale też czułość przyjmujący – dłużej żyją i rzadziej chorują. Organizatorki Festiwalu Kręgi mówią “Czułość – również ta, okazywana sobie samej czy samemu za pomocą drobnych gestów – jest naszą “szczepionką” na wirusa, jesień i smutki. Ale też kochamy po prostu celebrować czułość bez okazji, powodu i nie przeciwko czemuś, a za! Czułość to dla nas też po prostu stawanie za sobą w delikatny sposób, dbanie o siebie na wszelakie możliwe sposoby oraz wyrażanie miłości. Uważamy też, że all you need is love i … koniecznie czułość!

 

 

 

 

Oprócz targów, warsztatów czy konsultacji, dla żądnych wiedzy i nauki przygotowano strefę panelową, gdzie o czułości dyskutowały psycholożki, seksuolożki, artystki, badaczki, joginki i celebrytki jak np. Magda Mołek, Lidia Popiel, Matylda Damięcka, Ofelia Iga Kreft, Justyna Szyc-Nagłowska, Orina Krajewska i Ewa Woydyłło. Rozmawialiśmy czym czułość w ogóle jest, jak można ją zaaplikować do swojej pracy (i co się wtedy dzieje) i życia codziennego, praktyki ruchu, medytacji czy macierzyństwa.

 

To były dwa piękne dni czułości i miłości dla samych siebie, naszych przyjaciół oraz celebracji kobiecej mądrości.